Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 39. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

39. Peleliu 1944
Zapomniany skrawek piekła

W sprzedaży
od 13 lutego 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-39

Bitwa o Peleliu, choć równie zaciekła i znacząca, jak te o Tarawę, Iwo-jimę i Okinawę, przez długi czas była niemal zapomniana, pojawiały się nawet opinie, że Amerykanie nie powinni się w nią angażować. Potężne naloty lotnictwa morskiego, mające miejsce na kilka tygodni przed właściwym desantem, zniszczyły japońskie siły powietrzne na wyspie, całkowicie sparaliżowały też japońską żeglugę i właściwie odizolowały garnizon japoński na wyspie. Dowódca 1.Dywizji Piechoty Morskiej, gen. mjr Rupertus, przechwalał się - całkowicie bezpodstawnie - że zajęcie Peleliu potrwa"cztery, maksymalnie pięć dni". Japończycy zajmowali jednak doskonale przygotowane stanowiska obronne, byli zdeterminowani i gotowi bić się do końca. Walczący z nimi Amerykanie podczas ciężkich, pełnych dramatyzmu starć ponieśli bardzo poważne straty.

 

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Bitwa o Peleliu.PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie