Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 38. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

38. Zatoka Leyte 1944
Największa bitwa morska II wojny

W sprzedaży
od 30 stycznia 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-38

Bitwa w zatoce Leyte była olbrzymim zwycięstwem floty Stanów Zjednoczonych. Skala tego zwycięstwa przyćmiła wszystkie poprzednie starcia między Japonią i USA, a wygrana pozwoliła Ameryce na opanowanie Filipin. Stoczone niemal jednocześnie cztery starcia, wchodzące w skład tej wielkiej batalii morskiej - bitwa na morzu Sibuyan, koło wyspy Samar, w cieśninie Surigao, koło przylądka Engano - były rezultatem japońskiej próby doprowadzenia do walnej, decydującej rozgrywki na morzu, w wyniku której Amerykanie mieli ponieść druzgocącą klęskę. Stało się jednak inaczej, a siły cesarstwa Japonii poniosły porażkę na morzu i w powietrzu. W książce znajduje sie opis wszystkich czterech starć i charakterystyki najważniejszych dowódców, biorących udział w zmaganiach, które uważa się za największą bitwę morską w historii świata.

 

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Bitwa w Zatoce Leyte.PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie