Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 37. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

37. Arnhem 1944
O jeden most za daleko

W sprzedaży
od 16 stycznia 2013 r.

NUMER NIEDOSTĘPNY.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-37

Decyzja o przeprowadzeniu "Market Garden", największej operacji powietrznodesantowej w czasie II wojny światowej, do dziś budzi wiele kontrowersji. Próba uchwycenia mostów przez Ren w śmiałym ataku jednostek spadochronowych, do których miały potem dołączyć wojska uderzające drogą lądową, obarczona była ogromnym ryzykiem. W przypadku powodzenia istniały realne szanse na zakończenie wojny jeszcze w 1944 r. - w przeciwnym razie straty wśród sojuszników musiały być - i były - bardzo wysokie. W książce tej znajduje się szczegółowy opis fazy planowania obu części operacji, a następnie jej przebiegu. Autor, Stehpen Badsey, analizuje dokladnie powody, dla których - jego zdaniem - operacja "Market Garden" od początku skazana była na niepowodzenie.

 

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Operacja "Market Garden".PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie