Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 36. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

36. Wyzwolenie Paryża 1944
Wyścig ku Sekwanie

W sprzedaży
od 4 stycznia 2013r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-36

Operacja "Cobra", przeprowadzona przez sprzymierzonych w lipcu 1944 r., przełamała impas w Normandii, wojska aliantów ruszyły przez Francję. W planach kampanii sztabowcy zignorowali początkowo Paryż, uważając, że ryzyko długotrwałych i ciężkich walk ulicznych jest zbyt duże, jak na cel o mało istotnym znaczeniu strategicznym. Naciski polityczne ze strony Francuzów oraz powstanie, jakie wybuchło w mieście, wymusiły jednak podjęcie zdecydowanych działań, ukierunkowanych na zdobycie stolicy Francji. W książce opisano natarcie 3.Armii gen.por George'a Pattona, prącej w kierunku Paryża, działania francuskiego ruchu oporu w samym mieście, a także walki francuskiej 2.DPanc., która ostatecznie wkroczyła do Paryża i - wraz z powstańcami - doprowadziła do oswobodzenia miasta.

 

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Wyzwolenie Paryża.PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie