Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 35. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

35. Falaise 1944
Zagłada armii

W sprzedaży
od 19 grudnia 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-35

W bitwie w kotle Falaise w Normandii, jaka miała miejsce w sierpniu 1944 r., unicestwiono niemiecką 7.Armię. W książce w szczegółowy sposób opisano ciąg wydarzeń, które doprowadziły do niemieckiego odwrotu z Normandii i wyzwolenia Francji. Po stoczeniu wyczerpujących bitew wojska sojusznicze wyrwały się z terenów nadmorskich i rozpoczęły wojnę manewrową, wykorzystując silne związki pancerne. Statyczna obrona Niemców okazała się niewystarczająca w zmienionych warunkach. Amerykańska 3.Armia otoczyła pod Falaise wycofują się niemiecką 7.Armię, powstrzymywaną przez jednostki brytyjskiej 2. Armii. Oddziały niemieckie zostały zniszczone w zacieśniającym się kotle, w czym duży udział miała polska 1. DPanc. Wynik bitwy był miażdżący dla Niemców - stracili dziesiątki tysięcy zabitych i rannych, utracili także setki pojazdów.

 

Tytuł filmu: Pola Bitew: Bitwa pod Falaise.PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie