Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 34. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

34. Operacja "Cobra" 1944
Przełom w Normandii

W sprzedaży
od 5 grudnia 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-34

Jednym z najważniejszych okresów II wojny światowej było 30 dni od 25 VII do 25 VIII 1944 r. Do tego czasu wojska aliantów, po udanym wylądowaniu w Normandii w ramach operacji "Overlord", zostały zatrzymane przez uporczywą niemiecką obronę. Niemcom sprzyjał teren, sprzymierzonym brakowało miejsca do rozwinięcia swoich sił. 25 VII rozpoczęła sie operacja "Cobra", mająca doprowadzić do upragnionego przełamania pozycji niemieckich i wyprowadzenia wojsk alianckich w głąb Francji. Po zaciekłych walkach jednostki amerykańskie dokonały wyłomu, przetrwały hitlerowską obronę i rozpoczęły spektakularny marsz w kierunku Paryża. 3.Armia gen. George'a Pattona w szeregu manewrów zagroziła okrążeniem wycofujących się sił niemieckich. Do końca sierpnia jednostki III Rzeszy pozostające w Normandii uległy niemal doszczętnemu zniszczeniu. Książka, autorstwa Stevena Zalogi, wyjaśnia w jaki sposób doszło do przełomu na froncie zachodnim.

 

Tytuł filmu: Operacja "Cobra" Patton vs.von Kluge.PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie