Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 32. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

32. Guam 1941 i 1944
Utrata i odzyskanie

W sprzedaży
od 7 listopada 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-32

Wyspa Guam była pierwszym terytorium sojuszniczym, utraconym na rzecz Japonii w początkowej fazie wojny na Pacyfiku. 10 XII 1941 r. 5000 japońskich żołnierzy wylądowało na tym skrawku lądu, bronionym przez około 500 amerykańskich i miejscowych żołnierzy - wynik starcia od początku mógł być tylko jeden. 21 VII 1944 r. Amerykanie powrócili na wyspę. W trakcie obarczonej dużym ryzykiem operacji na Guamie desantowały się dwie grupy wojsk, oddalone od siebie o 11 km - minął tydzień, nim połączono zdobyte przez nie przyczółki. Bardziej kosztowne od walk na Guamie i Saipanie, zwłaszcza w ich początkowych fazach, okazały się tylko bitwy o Iwo-jimę i Okinawę. Autor, Gordon Rottman, szczegółowo opisuje ciężkie, trwające 26 dni zmagania na tej kluczowej dla działań na Oceanie Spokojnym wyspie.

 

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Bitwa o Guam.PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie