Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 31. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

31. Warszawa 1944
Zryw wolności

W sprzedaży
od 24 października 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-31

Od blisko pięciu lat Polska znajdowała się pod okupacją niemiecką, jej ludność była prześladowana, zabijana i zmuszana do niewolniczej pracy, okupacyjne oddziały niszczyły wszelkie przejawy polskiej kultury i historii. Polacy nie byli jednak bezczynni. Pozostające w ukryciu oddziały Armii Krajowej czekały na rozkaz rozpoczęcia powstania, wypatrując z niecierpliwością chwili, w której istniałyby szanse na nawiązanie walki z osłabioną armią niemiecką. Wydawało się, że odpowiedni moment nadszedł w lipcu 1944 r., gdy wojska radzieckie ruszyły z ofensywą na wschodnich ziemiach II Rzeczypospolitej. Powstanie warszawskie, rozpoczęte 1 VIII 1944 r., początkowo osiągnęło pewne sukcesy, ostatecznie jednak upadło wskutek przygniatającej przewagi wojskowej przeciwnika, braku znaczącego wsparcia sojuszników zachodnich i w obliczu obojętności wojsk radzieckich.

Tytuł filmu: Powstanie warszawskie - koniec jest już bliski.

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie