Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 30. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

30. Saipan i Tinian 1944
Uderzenie na Mariany

W sprzedaży
od 10 października 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-30

Inwazja na Saipan była piewszą amerykańską operacją desantową w II wojnie światowej, przeprowadzoną siłami dwóch dywizji. Saipan i Tinian znajdowały się pod kontrolą Japonii od 1914 r. Uważano je, w praktyce, za część imperium japońskiego, liczna była więc grupa mieszkających tam Japończyków. Walki o obie wyspy charakteryzowały się samą zaciekłością, z jaką spotkali się żołnierze sojuszniczy podczas wszystkich pozostałych starć na Pacyfiku. Walczący ramię w ramię żołnierze armii i piechoty morskiej, uczestniczyli w największej bitwie pancernej, jaka miała miejsce na pacyficznym obszarze działań, odparli zmasowane szarże banzai, byli świadkami samobójstwa setek japońskich cywilów, wolących śmierć od znalezienia się pod władzą Amerykanów. Autor książki, Gordon Rottman, szczegółowo omawia w niej przebieg desantu na wyspy Saipan i Tinian, których zdobycie doprowadziło do upadku rządu premiera Hideki Tojo.

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Saipan

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie