Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 29. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

29. Caen 1944
Krwawy miesiąc Montgomery'ego

W sprzedaży
od 26 września 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-29

Jednym z głównych celów oddziałów brytyjskich, wyznaczonych im do zdobycia w dniu "D", było Caen - miasto i port o strategicznym znaczeniu. Gen.Montgomery sądził, że jest ono kluczem do kontrolowania Normandii, miejscem mającym szczególne znaczenie dla sprzymierzonych, którzy dzięki jego zdobyciu mogliby rozwinąć własne wojska. Podobnie uważali Niemcy - 6 VI 1944r. udało im się obronić miasto. Zdobyto je dopiero po ponad 30 dniach ciężkich walk. W czasie starć Caen zostało doszczętnie zniszczone, śmierć poniosło tysiące jego mieszkańców. Choć wojska aliantów zapłaciły wysoką cenę za zdobycie Caen - zarówno w krwi, jak i w sprzęcie - również Niemcy ponieśli ogromne straty, dzięki czemu oddziały amerykańskie mogły przeprowadzić, przy stosunkowo niewielkim przeciwdzałaniu wroga - operację "Cobra".

Tytuł filmu: Pola bitew: Bitwa o Caen

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie