Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 28. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

28. Dzień "D" 1944 cz.3
Plaża "Sword"

W sprzedaży
od 12 września 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-28

16 minut po północy 6 VI 1944 r. około 50 m od mostu na kanale Caen pod Benouville wylądował szybowiec Horsa. Wypadła z niego grupa brytyjskich spadochroniarzy, którzy błyskawicznie opanowali przeprawę przez rzekę Orne i kanał Caen. Rozpoczęło się wyzwalanie Europy okupowanej przez faszystowskie Niemcy. Kilka godzin później wybrzeże w pobliżu Ouistreham zaroiło się od żołnierzy i sprzętu brytyjskiej 3.DP, lądującej na plaży "Sword". Rozpoczęła się walka o przebicie się do okrążonych spadochroniarzy, pozostających na tyłach nieprzyjaciela. W trzeciej książce prezentującej wydarzenia dnia "D" autor szczegółowo opisuje desant spadochroniarzy z brytyjskiej 6.DPD i lądowanie oddziałów brytyjskich na plaży "Sword", zabezpieczającej lewą flankę wojsk inwazyjnych.

Tytuł filmu: Największa tajemnica aliantów - lądowanie w Normandii

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie