Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 27. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

27. Dzień "D" 1944 cz.2
Plaża "Utah"

W sprzedaży
od 29 sierpnia 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-27

Podczas inwazji wojsk sprzymierzonych w dniu "D" w Normandii na zachodniej flance znajdowały się lądujące na plaży "Utah" oddziały amerykańskiej 4.Dywizji Piechoty, wspierane przez desanty spadochroniarzy z 82. i 101. Dywizji Powietrznodesantowej. Desant amfibijny dotarł do brzegu poza wyznaczonym rejonem działania, jednak dzięki temu napotkał jedynie niewielki opór. Najcięższe walki toczyły się w głębi lądu, gdzie grupki rozproszonych spadochroniarzy próbowały wykonać przydzielone im zadania. W książce znajduje się opis działań wojsk sprzymierzonych na plaży "Utah" i historia walk związków piechoty prących z plaż w głąb Francji, by połączyć się ze spadochroniarzami znajdującymi się 10-12 km od brzegu. Po połączeniu sił wojska amerykańskie mogły umocnić pozycje i przystąpić do bitwy o port mający kluczowe znaczenie dla powodzenia inwazji - Cherbourg.

Tytuł filmu: Dzień "D" cz.2

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie