Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 25. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

25. Wyspy Marshalla 1944
Operacja "Flintlock"

W sprzedaży
od 1 sierpnia 2012r.

NUMER NIEDOSTĘPNY.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-25

Po zdobyciu Tarawy w listopadzie 1943 r. Amerykanie skierowali swoją uwagę na Wyspy Marshalla. Stanowiły one kolejny, logiczny etap w trategii "Żabich skoków", mających ostatecznie doprowadzić wojska sprzymierzonych do Wysp Japońskich, a wcześniej zapewnić możliwość uderzenia na Guam i Saipan. Świeżo sformowana 4.Dywizja Piechoty Morskiej desantowała się na brzegach wysp Roi i Namur 1 II 1944 r., podczas gdy 7. Dywizja Piechoty wylądowała na Kwajalein. Rejs zespołów desantowych, który zakończył się u brzegów Wysp Marshalla, był w owym czasie najdłuższym w historii. Amerykanie, czerpiąc z doświadczeń krwawych walk na Tarawie, skutecznie zlikwidowali japoński opór, a jednocześnie opracowali wzór operacji amfibijnej, z którego korzystali podczas wszystkich następnych desantów na Pacyfiku.

Tytuł filmów: Powietrzna bitwa nad Marianami, "USS Enterprise, zwycięzca w bitwie o Wyspy Marshalla, atakuje Truk"

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie