Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 23. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

23. Monte Cassino 1944
Przełamanie Linii Gustawa

W sprzedaży
od 4 lipca 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-23

Walki o Monte Cassino były prawdopodobnie najbardziej zaciekłą i najtrudniejszą bitwą całej kampanii włoskiej. Szczyt Cassino, na którym wznosił się majestatyczny, wspaniały i skazany na zagładę klasztor, stanowił klucz do przełamania Linii Gustawa, systemu stałych fortyfikacji przecinających Półwysep Apeniński, blokujących sprzymierzonym drogę do Rzymu. Góra Cassino dominowała nad doliną rzeki Liri i drogą nr 6 - prowadzącą wprost do stolicy Włoch. Wojska aliantów, walcząc z okopanym wrogiem, niesprzyjającym terenem i złą pogodą, od stycznia do maja 1944 r. próbowały pokonać niemieckich spadochroniarzy, zawzięcie broniących się na szczycie w ruinach klaszoru i wokół niego. Książka Kena Forda zawiera opis dramatycznych wydarzeń, które doprowadziły do przełamania Linii Gustawa.

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Monte Cassino

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie