Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 19. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

19. Sewastopol 1942 Zwycięstwo von Mansteina

W sprzedaży od 9 maja 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-19

Hitler w rozkazie wydanym pod koniec lipca 1941 r. rozkazał GA "Południe" zajęcie Krymu, co miało zapobiec radzieckim atakom lotniczym na zagłębie naftowe Ploeszti w Rumunii. Realizacja tego zadania przypadła słabej 11. Armii dowodzonej przez gen. płk.von Mansteina, którego oddziały pod koniec września 1941 r. zaatakowały silnie bronione umocnienia radzieckie na Przesmyku Perekopskim, a w maju następnego roku oczyściły z obrońców Półwysep Kerczeński. Po usunięciu zagrożenia ze swych flanek, niemiecki dowódca zgromadził siły w postaci dwóch korpusów niemieckich i jednego rumuńskiego, po czym ruszył do ataku na główne miasto Krymu - Sewastopol. W książce znajduje się dokładny opis tego ostatniego wielkiego zwycięstwa niemieckiego , a także wyjaśnienie, jaki wpływ na przebieg bitwy miało zaopatrzenie, pogoda i planowanie obu stron konfliktu.

Tytuł filmu: Pola Bitew: Bitwa o Krym

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie