Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 17. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

17. Dieppe 1942
Wstęp do inwazji

NUMER NIEDOSTĘPNY.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-17

Rajd na Dieppe w sierpniu 1942 r. jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych akcji okresu II wojny światowej. Operacja "Jubilee" zakładała czołowy atak na umocniony port, połączony z desantem wojsk pancernych i piechoty wprost na plaże. Zadaniem głównych sił inwazyjnych było zniszczenie urządzeń portowych, natomiast wydzielone oddziały szturmowe miały zlikwidować stanowiska artylerii nabrzeżnej i przeciwlotniczej. Operacja zakończyła się klęską, nie zrealizowano praktycznie żadnego z wyznaczonych zadań. Oddziały inwazyjne zatrzymano zaraz po opuszczeniu barek desantowych, utracono trzy czwarte spośród 5 tys. żołnierzy biorących udział w ataku. Książka zawiera analizę tragicznego rajdu i odmiennych wniosków, do jakich po jego zakończeniu doszły strony biorące udział w tej bitwie.

Tytuły filmów: odc.17 z serialem "Kolor wojny" Wyposażeni do zabijania, Operacje sił specjalnych: Rajd na Dieppe 1942.

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie