Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 15. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

15. El-Alamejn 1942
Punkt zwrotny

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-15

Bitwa pod El-Alamejn była dla Brytyjczyków punktem zwrotnym w II wojnie światowej. Trzy starcia, do jakich tam doszło pomiędzy lipcem a listopadem 1942 r., miały na celu powstrzymanie natarcia feldmarsz.Rommla ku Egiptowi i Kanałowi Sueskiemu. W trakcie ostatniej z tych bitew, jaka rozegrała się w październiku i listopadzie 1942 r., inicjatywa leżała już po stronie Brytyjczyków. Wojska Brytyjskiej Wspólnoty Narodów atakowały pozycje niemieckie i włoskie, dążąc do ich przełamania - rozkazy wydane Rommlowi przez Hitlera były jednak jasne - ani kroku w tył! Mimo to Brytyjczykom udało się przebić przez obronę przeciwnika i zmusić go do odwrotu na zachód - tylko w ten sposób "Lis pustyni" mógł ocalić resztki Afrika Korps. W książce znajduje się szczegółowy opis i analiza bitwy, która odmieniła afrykański obszar działań wojennych.

Tytuły filmów: odc.15 z serialem "Kolor wojny" Torując drogę, Zaginione dowody: El-Alamejn.

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie