Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 13. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

13. Al-Ghazala 1942
Największe zwycięstwo Rommla

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-13

Po chwilowej przerwie w walkach w Afryce Północnej Armia Pancerna "Afryka", dowodzona przez gen.Erwina Rommla, runęła na pozycje brytyjskie na Linii Al-Ghazala w maju 1942 r.. Pozorując atak na północne ugrupowania nieprzyjaciela i obchodząc broniące południowej flanki oddziały legii cudzoziemskiej, walczące pod sztandarem Wolnej Francji, niemiecki dowódca okrążył główne zgrupowanie Brytyjczyków. Po odparciu wściekłych kontrataków pancernych Rommel zmusił jednostki brytyjskiej 8.Armii do odwrotu - zginęło lub trafiło do niewoli tysiące żołnierzy sojuszniczych. Był to potężny cios dla armii brytyjskiej, którego skutkiem była utrata Tobruku. Książka zawiera opis działań obu stron tej bitwy, będącej najbardziej błyskotliwym przykładem geniuszu dowódczego Rommla, który zdołał pokonać i odrzucić silniejszego wroga aż do El-Alamejn - miejsca kolejnego wielkiego starcia.

Tytuły filmów: odc.13 z serialem "Kolor wojny" Stabilizacja, Militarne pomyłki: Niezdobyta linia Al-Ghazala.

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie