Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 07. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

7. Tobruk 1941
Pierwsza ofensywa Rommla

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-7

W lutym 1941 r. do Trypolisu przybył gen. Erwin Rommel, którego zadaniem miała być pomoc dla sił włoskich, przepędzonych właśnie z Cyrenajki przez Brytyjczyków. Wyczyny zarówno niemieckiego generała, jak i dowodzonych przez niego wojsk przeszły potem do historii wojskowości. W trakcie swej ofensywy "Lis pustyni" odrzucił oddziały Brytyjskiej Wspólnoty Narodów z powrotem na granicę egipsko-libijską, zdobywając przy tym znaczną część sprzętu brytyjskiej 2. DPanc. Na jego tyłach pozostał jednak jeden punkt oporu, tkwiący niczym cierń we flance wojsk państw Osi - Tobruk. Gdyby miastu i portowi, bronionemu przez Australijczyków i Brytyjczyków, udało się utrzymać, mogłoby to przekreślić kolejne plany Rommla. Głównodowodzący wojskami brytyjskimi w Afryce gen. Wavell nakazał dowódcy garnizonu twierdzy, gen. Morsheadowi, utrzymać się za wszelką cenę. Rozpoczynała się jedna z najbardziej zaciętych bitew wojny na pustyni.

Tytuły filmów: odc.7 z serialem "Kolor wojny" Dlaczego walczymy, Bitwa o Tobruk, Tygrysy na pustyni

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie