Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 49. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

49. Meikhtila 1945, Wyzwolenie Birmy

W sprzedaży
od 4 lipca 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-49

Japońska 15. Armia poniosła klęskę w bitwach o Imphal i Kohimę wiosną 1944 r. Dowódca 14. Armii, gen. por. William Slim, wykorzystał tę okazję do pościgu za wycofującym się nieprzyjacielem i wkroczył z Indii na terytorium Birmy. Celem było całkowite rozbicie wojsk japońskich w tym kraju. Uderzenie takie ze względów logistycznych powszechnie uważano za niemożliwe. Mimo trudności z zaopatrzeniem gen. por. Slimowi udało się wykonać precyzyjny, doskonale skoordynowany atak na wojska nieprzyjaciela, forsując w boju rzekę Irawadi. Następnie pancerne kolumny pojazdów sprzymierzonych ruszyły ku Meikhtili, przecinając linie zaopatrzeniowe i komunikacyjne wroga. Ostatecznie Japończycy zostali zmuszeni do odwrotu na południe w marcu 1945 r. Oddziały gen por. Slima wkroczyły do Rangunu, a armia japońska w Birmie została niemal całkowicie rozbita.

Tytuł filmu: Birma 1942 - 1944

 

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie