Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 44. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

44. Sforsowanie Renu 1945 Operacje "Plunder" i "Varsity"

W sprzedaży
od 24 kwietnia 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-44

Winston Churchill napisał, że ostatnim wielkim wysiłkiem wojennym aliantów było pokonanie Renu. Ta wielka rzeka stanowiła skuteczną barierę, broniącą zachodniej granicy Niemiec od czasów Napoleona, którego wojska pokonały ją w 1805 r. Zadanie przekroczenia Renu i rozpoczęcia natarcia w kierunku Zagłębia Ruhry, przemysłowego centrum Niemiec, przypadło marsz. Montgomery'emu, dowodzącemu 21. GA. Brzegu rzeki broniły niemieckie oddziały, głównie młodzi chłopcy i starsi mężczyźni z Volkssturmu, choć w działaniach uczestniczyło też kilka elitarnych jednostek spadochronowych i grenadierów pancernych. Książka zawiera wyczerpująćy opis wielkiej operacji desantowej, drugiej co do wielkości po lądowaniu w Normandii, która doprowadziła do załamania niemieckiej obrony na Zachodzie.

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Sforsowanie Renu.

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie