Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 74. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 74. wraz z filmem "Makroskalowa budowa Wszechświata".

W sprzedaży
od 9 lipca 2013 r.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-74

Gwiezdne gromady są doskonałym obiektem do badań właściwości gwiazd wchodzących w ich skład. Gwiazdy te są wyjątkowe, ponieważ utworzyły sie w podobnym czasie, z tych samych materiałów i znajdują się w podobnej odległości od Ziemi. Oznacza to, że różnice pomiędzy gwiazdami wynikają z ich natury, a nie zakłóceń spowodowanych na przykład położeniem względem Ziemi. Gromady otwarte umiejscowione w spiralnych ramionach galaktyk skupiają młode gwiazdy i dostarczają informacji na temat narodzin i formowania się gwiazd. Gromady kuliste można spotkać na obrzeżach galaktyk. W ich skład wchodzą stare gwiazdy, pod względem wieku dorównujące może nawet samemu Wszechświatowi. Obserwacje gwiezdnych gromad poszerzają naszą wiedzę o wielkoskalowej budowie kosmosu, którego nieustanna ekspansja powoduje, że kiedyś wszystkie galaktyki poza nasza po prostu znikną nam z oczu.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie