Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 71. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 71. wraz z filmem "Gwiazdy śmierci".

W sprzedaży
od 28 maja 2012 r.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-71

Wbrew pozorom film ten nie jest epizodem z sagi „Gwiezdne wojny”, gdyż został poświęcony realnie istniejącym gwiazdom, które znajdując się u kresu swojego życia, zakończą je wybuchem supernowej i śmiercionośnym rozbłyskiem gamma. Niektórzy uważają, że oś obrotu gwiazdy WR 104, odległej od nas o około 8 tysięcy lat świetlnych, jest skierowana ku Ziemi, co w przypadku eksplozji supernowej lub hipernowej zagrozi istnieniu życia na naszej planecie. Galaktyka 3C¡321, nazwana przez astronomów galaktyka gwiazdy śmierci, jest przerażającym obrazem tego, co w przyszłości może spotkać Drogę Mleczną. Towarzysząca galaktyce 3C 321 supermasywna czarna dziura bezustannie przeszywa ją wiązka wysokoenergetycznych cząstek. Gwiazdy śmierci można znaleźć również o wiele bliżej nas. Zarówno Eta Carinae, jak i Betelgeza są już blisko przemiany w supernowe, a ze względu na ich odległość od Ziemi z pewnością nie możemy się czuć komfortowo.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie