Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 66. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 66. wraz z filmem "Pulsary i kwazary"

W sprzedaży
od 19 marca 2013 r.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-66

Małe, kilkukilometrowej średnicy gwiazdy neutronowe wirują z prędkością kuchennego blendera, wysyłając w kosmos wiązki promieniowania z większą dokładnością niż atomowy zegar. Pulsary można przyrównać do gwiezdnych latarni morskich, charakteryzujących się dodatkowo niewyobrażalnie silnym polem magnetycznym. Kwazary znajdują się po drugiej stronie kosmicznej skali. Choć również są źródłem promieniowania elektromagnetycznego, to na tym podobieństwa się kończą. Mimo że swoją wielkością nie przekraczają rozmiarów Układu Słonecznego, ich jasność jest porównywalna z promieniowaniem całej galaktyki. Źródłem energii płynącej z kwazaru jest dysk akrecyjny otaczający gigantyczną czarną dziurę znajdującą się w jego centrum. Ponieważ, na nasze szczęście, kwazary są bardzo oddalone od Ziemi, przyjmuje się, że warunki do ich powstania zaistniały we wczesnej erze ewolucji Wszechświata.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie