Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 16. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 16. wraz z filmem CZARNE DZIURY. Tajemnica tuneli czasoprzestrzennych.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-16

Co znajduje się za horyzontem zdarzeń? Czym są czarne i białe dziury oraz tunele czasoprzestrzenne? Dzisiaj wiemy, że czarne dziury istnieją, natomiast białe, uznawane za ich hipotetyczne przeciwieństwo, jak dotąd nie zostały wykryte. Naukowcy zastanawiają się, czy można wykorzystać tunele czasoprzestrzenne do podróży w czasie i przestrzeni. Czy można stworzyć fizyczne warunki do otwarcia "gwiezdnych wrót"? Albert Einstein przewidział i udowodnił matematycznie istnienie takich tuneli. Uczeni zgadzają się jednak, że prawa natury narzucają nam pewne ograniczenia w podróżach w czasie. Być może w przyszłości zaawansowana technicznie cywilizacja spróbuje wykorzystać tunele czasoprzestrzenne w podróży do wszechświatów równoległych lub odległych galaktyk, ale wątpliwe jest, by w ten sposób mogła również cofnąć się w czasie.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie