Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 07. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 7. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 7 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD "Nieszpory sycylijskie" Giuseppe Verdi

W sprzedaży
od 16 stycznia 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-07

Tom 7 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - Graziani - Hydrofity
oraz
płyta DVD "Nieszpory sycylijskie" Giuseppe Verdi
W poniedziałek wielkanocny 30 marca 1282 r. w Palermo wybuchło powstanie przeciw Francuzom. Sygnałem do insurekcji był odgłos dzwonu wzywającego wiernych na nieszpory. Powstańcy wymordowali większość Francuzów, a pozostałych przy życiu wypędzili z Sycylii. To wydarzenie historyczne, nazwane "nieszporami sycylijskimi", stało się kanwą libretta opery Verdiego noszącej taki sam tytuł.
Operę bardzo szybko przetłumaczono z francuskiego na jężyk włoski i właśnie w tej wersji językowej "I vespri siciliani" podbiły świat. Jak na ironię, w samych Włoszech, w obliczu panujących tam wówczas rewolucyjnych nastrojów, cenzorzy nie zgodzili się, by pokazywać na scenie udane powstanie Sycylijczyków. Modyfikowano więc libretto opery, przenosząc akcję w inne miejsca (np.do POrtugalii). Zmieniano także tytuł dzieła: w 1856 r. wystawiono je w Parmie i Mediolanie jako "Giovanna de Guzman", a w Neapolu (1858) jako "Batilde di Turenna". Dopiero w 1860 r. po raz pierwszy wykonano operę we Włoszech pod jej oryginalnym tytułem.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie