Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 04. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 4. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 4 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD „Carmen” Georges Bizet

W sprzedaży
od 28 listopada 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-04

Tom 4 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - Cistron - Dusiciele
oraz
płyta DVD "Carmen" Georges Bizet
Pierwsze wykonania opery "Carmen", która weszła na paryską scenę 3 marca 1875 r., przyjęto bardzo chłodno, co zapewne przyśpieszyło przedwczesną śmierć kompozytora. Zmarł on 3 lipca 1875 r., w dniu, w którym operę wystawiano w Paryżu po raz 33.
Paradoksalnie "Carmen" została stworzona jako opera komiczna. Kompozytor rozszerzył jednak wydatnie dramatyczny horyzont dzieła, uzyskując wysoki poziom muzycznej narracji. Intensywność przeżywanych przez bohaterów emocji i tragiczny finał wiernie odzwierciedlają cierpienia wywołane pożądaniem i zazdrością. Mistrzowska charakterystyka Don Josego, ukazująca jego stopniową przemianę z prostodusznego żołnierza w zbrodniarza; barwność i żywość postaci Carmen; piękne arie Micaeli i Escamilla (aria toreadora to jeden z najbardziej znanych utworów muzycznych wszech czasów); wykorzystanie etnicznych motywów hiszpańskich i cygańskich - wszystko to sprawia, że "Carmen" stale gości w repertuarachoper całego świata.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie