Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 03. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 3. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 3 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD „Traviata” Giuseppe Verdi

W sprzedaży
od 14 listopada 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-03

Tom 3 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - Ashdown-Bodźco (Boecjusz-Cissus)
oraz
płyta DVD "Traviata" Giuseppe Verdi

Trudno domniemywać, że Verdi nie zdawał sobie sprawy z ryzyka, jakie podejmuje, pisząc "Traviatę", skoro miał okazję oglądać na scenie jej pierwowzór, sztukę Dumasa "Dama kameliowa", i zauważyć wzburzenie, jakie wywołała. Pisał nawet: "Dla Wenecji tworzę <Damę kameliową>. Inny kompozytor nie podjąłby się tego ze względu na kostiumy, epokę i tysiąc innych głupstw. Ja robię to z największą przyjemnością". Włoskie słowo "traviata", które stało się tytułem opery Verdiego, w wolnym tłumaczeniu oznacza "zbłąkaną", "kroczącą błędną drogą". Dodać należy, że dama kameliowa, czyli bohaterka sztuki Dumasa, a potem opery Verdiego, była postacią autentyczną. Marie Duplessis, piękna dziewczyna, która w wieku piętnastu lat przybyła do Paryża, szybko stała się jedną z najsławniejszych kobiet półświatka, elegancką utrzymanką, rozpoznawaną po kwiatach kamelii stale zdobiących jej suknie. Z Dumasem przeżyła roczny romans, który został uwieczniony w jego dramacie. Zmarła w wieku 23 lat na chorobę płuc.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie