Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 46. Helikoptery Świata

46. Westland Lynx HMA.8

NUMER NIEDOSTĘPNY


W sprzedaży
od 5 czerwca 2013 r.

Więcej szczegółów


29,95 zł brutto

HY-46

Wprowadzony do armii brytyjskiej w 1977 r. śmigłowiec Westland Lynx już od początku, jeszcze na etapie projektowania, miał także posiadać wersję morską, przeznaczoną dla marynarki francuskiej. Ostatecznie strona francuska zrezygnowała z tworzenia własnej wersji tego rodzaju, zadowalając się niewielkimi przeróbkami morskiego wariantu brytyjskiego, znanego jako Lynx HAS.2. W zasadzie była to lądowa wersja AH 1, do której wprowadzono pewne modyfikacje - trójkołowe podwozie, skłądaną belkę ogonową i łopaty wirnika, a także system zapewniający maszynie pływalność w przypadku wodowania i radar morski. W służbie francuskiej wersja ta nosiła oznaczenie Lynx Mk 2(FN). Śmigłowce tego rodzaju poddano potem kilkukrotnej modyfikacji, opracowano także  nowe wersje morskie. Lynxy w barwach marynarki brytyjskiej brały udział w walkach podczas wojny falklandzkiej, w czasie operacji Pustynna Burza, w trakcie wojny z Irakiem w 2003 r.

Zobacz
całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie