Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 30. Helikoptery Świata

30. Mil Mi-28 Havoc

W sprzedaży
od 5 października 2012 r.

NUMER NIEDOSTĘPNY.


Więcej szczegółów


29,95 zł brutto

HY-30

Prace nad projektem śmigłowca rozpoczęto w 1980 r. Mi-28 swój pierwszy lot odbył w listopadzie 1982 r. W styczniu 1988 r. do lotu wzbił się pierwszy prototyp, noszący oznaczenie Mil Mi-28A. Wybudowano dwa prototypy tej wersji. Były one szeroko pokazywane na wystawach lotniczych począwszy od 1989 r. w Le Bourget, jednak w 1993 r. zadecydowano o przerwaniu rozwoju konstrukcji. Oficjalnie jako powody podawano brak możliwości prowadzenia zadań w każdych warunkach pogodowych i rozwijanie konstrukcji Kamowa Ka-50, nieoficjalnie wspomina się jednak o problemach z finansowaniem projektu. Trzy lata później opracowano nowy wariant konstrukcji, noszący oznaczenie Mi-28N. Śmigłowiec tenposiada już wyposażenie, dzięki któremu zdolny jest do działania w każdych warunkach pogodowych oraz w nocy. Pierwszy egzemplarz seryjny trafił do służby w 2006 r.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie